[ Àrea Privada ]

Trenta directores d’escoles d’Educació Infantil de Corea del Sud visiten BetàniaPatmos per conèixer el nostre projecte pedagògic

  • Blogs>
  • Blog de l'Escola>
  • Notícies>
  • Trenta directores d’escoles d’Educació Infantil de Corea del Sud visiten BetàniaPatmos per conèixer el nostre projecte pedagògic
Trenta directores d’escoles d’Educació Infantil de Corea del Sud visiten BetàniaPatmos per conèixer el nostre projecte pedagògic

Dimecres, 29 de maig de 2019

El passat dia 28 de maig, trenta directores d’escoles d’Educació Infantil de Corea del Sud van visitar la nostra Escola per conèixer de primera mà el nostre model pedagògic.

 

La visita va començar amb una benvinguda per part de l’equip directiu: el director general, Jacint Bassó; la directora pedagògica, Pilar Pérez i la cap d’estudis d’Educació Infantil, Ivet Garcia. Tot seguit es va fer una presentació a la Sala d’audiovisuals per part de l’arquitecte Jordi Llàcer, assessor en el disseny de l’edifici d’Infantil, i es va obrir un torn de preguntes sobre el projecte educatiu de la nostra Escola al qual van respondre la directora pedagògica i la cap d’Educació Infantil. A continuació, la delegació coreana va visitar les diferents instal·lacions i va rebre les explicacions pertinents sobre els usos pedagògics dels espais polifuncionals de l’edifici. Finalment, va tenir lloc el tradicional intercanvi de regals i la fotografia de grup.

Aquesta és la segona delegació de mestres coreanes que ens ha visitat durant aquest curs. La primera, a l’octubre de 2018, estava formada per 54 mestres de la província de Jeju, mentre que en aquesta ocasió han estat trenta directores provinents de la ciutat de Hanamsi, a la província de Kyungkido. Esperem que la visita hagi estat profitosa i que tornin a Corea amb noves idees per a les seves escoles.

 

Utilitzem cookies pròpies i de tercers per analitzar la seva navegació, recopilar informació estadística i mostrar anuncis. Per a acceptar l’ús de les cookies pot seleccionar ‘Acceptar cookies i continuar’. Així mateix, seleccionant ‘Configuració’ podrà configurar l’ús de les cookies d’aquest lloc web segons les seves preferències. L’informem de que els tercers Google i Facebook estan ubicats a Estats Units, on la legislació no té un nivell adequat de protecció de dades equiparable a l’europeu. Per a obtenir més informació sobre l’ús de les cookies i els seus drets, accedeixi a la Política de Cookies.

Configuració Acceptar cookies i continuar Rebutjar cookies