[ Àrea Privada ]

6è de Primària participa als Problemes a l’esprint

6è de Primària participa als Problemes a l’esprint

 

El passat dimecres 24 de gener va tenir lloc el concurs de matemàtiques anomenat Problemes a l’esprint.

En aquest concurs es participa per equips (a la nostra Escola vam ser 20 persones) i hi van participar 33 equips de 29 centres educatius (en total, 823 alumnes). Hi ha hagut 27 equips amb un 100% de les respostes bé, entre ells el nostre, BetàniaPatmos, i només 16 han enviat bé els tres reptes de propina, també nosaltres entre ells.

De mitjana, s’ha trigat 56 minuts a resoldre els deu problemes del repte, si bé hi ha hagut tres centres que han acabat entre 28 i 29 minuts: la Saint George's School (Fornells de la Selva, Gironès), el Col·legi Sant Lluís (Barcelona) i l’Escola Joan Pelegrí (Barcelona). Altres sis han acabat per sota dels tres quarts d’hora, entre elles la nostra Escola, concretament 35 minuts, molt per sota de la mitjana; onze col·legis en menys d’una hora i tretze equips en més d’una hora. Felicitats a tots!

Com a resum, pensem que el concurs ha estat entretingut. Hi han participat cinc alumnes de cada classe, entre ells nosaltres. Ens vam dividir en grups de tres a cinc persones, que per nosaltres és el nombre ideal. Ens hem esforçat molt perquè la nostra Escola havia obtingut uns molts bons resultats en altres edicions (en una va guanyar-lo) i també per aconseguir uns bons resultats. En definitiva, creiem que ho vam fer en un bon temps. Podríem haver millorat, però vam obtenir una notable posició.

Paul O. i Marc P., 6è A

 

Utilitzem cookies pròpies i de tercers per analitzar la seva navegació, recopilar informació estadística i mostrar anuncis. Per a acceptar l’ús de les cookies pot seleccionar ‘Acceptar cookies i continuar’. Així mateix, seleccionant ‘Configuració’ podrà configurar l’ús de les cookies d’aquest lloc web segons les seves preferències. L’informem de que els tercers Google i Facebook estan ubicats a Estats Units, on la legislació no té un nivell adequat de protecció de dades equiparable a l’europeu. Per a obtenir més informació sobre l’ús de les cookies i els seus drets, accedeixi a la Política de Cookies.

Configuració Acceptar cookies i continuar Rebutjar cookies