[ Àrea Privada ]

Professors d’educació física de Xina es formen en el model futbolístic de l’Escola BetàniaPatmos

Professors d’educació física de Xina es formen en el model futbolístic de l’Escola BetàniaPatmos

Per tercer any consecutiu, un grup de 24 professors d’educació física de Secundària i de Batxillerat de la província de Hangzhou visiten l’Escola BetàniaPatmos per conèixer el procés pedagògic de com s’implementa el contingut de futbol sala a les sessions d’educació física i d’extraescolars a la nostra Escola. Durant la seva estada, que tindrà lloc del 30 de setembre al 9 d’octubre de 2018, a més de la filosofia pròpia, aprendran diferents tècniques, tàctiques, sistemes i progressions d’aquest esport per aplicar-los als seus alumnes una vegada retornin a la Xina.
Aquest interès dels professors de Hangzhou s’emmarca dins la política xinesa de fomentar la pràctica del futbol al país. Un dels seus eixos d’actuació a l’àmbit escolar consisteix en la formació dels professors d’educació física de secundària i de batxillerat com a potencials entrenadors professionals de futbol del país.
El programa, dissenyat integrament pel Departament d’Educació Física i Esports de l’Escola, inclou sessions didàctiques (teòriques i pràctiques) i diverses activitats i visites repartides al llarg de tota la setmana:
-    Transmissió de valors a través del futbol.
-    Com ensenyar els conceptes tècnic-tàctics en el futbol formatiu.
-    Com optimitzar el desenvolupament de les competències cognitiu-motrius en els nostres alumnes.
-    Bases psicopedagògiques del futbol i del futbol sala. Fases i etapes evolutives de l'esportista. Aspectes educatius del futbol base.
-    Estructuració i organització de les competicions esportives escolars del Consell de l’Esport Escolar de Barcelona i de les competicions esportives federades de la Federació Catalana de Futbol Sala.
-    Visites a diferents instal·lacions esportives (FC Barcelona, Museu del FC Barcelona, Tour Football Club Barcelona Experience, instal·lacions esportives de Sant Joan Despí, Museu Olímpic Juan Antonio Samaranch, Estadi Olímpic Lluís Companys, INEFC, Reial Club Esportiu Espanyol...) i assistència a sessions d’entrenament a porta tancada de diferents equips com el Barça Lassa B de futbol sala.

Us desitgem que un any més gaudiu molt d’aquesta experiència!

 

Utilitzem cookies pròpies i de tercers per analitzar la seva navegació, recopilar informació estadística i mostrar anuncis. Per a acceptar l’ús de les cookies pot seleccionar ‘Acceptar cookies i continuar’. Així mateix, seleccionant ‘Configuració’ podrà configurar l’ús de les cookies d’aquest lloc web segons les seves preferències. L’informem de que els tercers Google i Facebook estan ubicats a Estats Units, on la legislació no té un nivell adequat de protecció de dades equiparable a l’europeu. Per a obtenir més informació sobre l’ús de les cookies i els seus drets, accedeixi a la Política de Cookies.

Configuració Acceptar cookies i continuar Rebutjar cookies