[ Àrea Privada ]

Trenta directores d’escoles d’Educació Infantil de Corea del Sud visiten BetàniaPatmos per conèixer el nostre projecte pedagògic

  • Blogs>
  • School Blog>
  • News>
  • Trenta directores d’escoles d’Educació Infantil de Corea del Sud visiten BetàniaPatmos per conèixer el nostre projecte pedagògic
Trenta directores d’escoles d’Educació Infantil de Corea del Sud visiten BetàniaPatmos per conèixer el nostre projecte pedagògic

Dimecres, 29 de maig de 2019

El passat dia 28 de maig, trenta directores d’escoles d’Educació Infantil de Corea del Sud van visitar la nostra Escola per conèixer de primera mà el nostre model pedagògic.

 

La visita va començar amb una benvinguda per part de l’equip directiu: el director general, Jacint Bassó; la directora pedagògica, Pilar Pérez i la cap d’estudis d’Educació Infantil, Ivet Garcia. Tot seguit es va fer una presentació a la Sala d’audiovisuals per part de l’arquitecte Jordi Llàcer, assessor en el disseny de l’edifici d’Infantil, i es va obrir un torn de preguntes sobre el projecte educatiu de la nostra Escola al qual van respondre la directora pedagògica i la cap d’Educació Infantil. A continuació, la delegació coreana va visitar les diferents instal·lacions i va rebre les explicacions pertinents sobre els usos pedagògics dels espais polifuncionals de l’edifici. Finalment, va tenir lloc el tradicional intercanvi de regals i la fotografia de grup.

Aquesta és la segona delegació de mestres coreanes que ens ha visitat durant aquest curs. La primera, a l’octubre de 2018, estava formada per 54 mestres de la província de Jeju, mentre que en aquesta ocasió han estat trenta directores provinents de la ciutat de Hanamsi, a la província de Kyungkido. Esperem que la visita hagi estat profitosa i que tornin a Corea amb noves idees per a les seves escoles.

 

Cookies are important for you, they influence on your browsing experience, they help us to protect your privacy and allow us to proceed with your requests that you demand through the website. We use our own and thirdparty cookies to analyze our services and provide you with advertising related to your preferences on the basis of a profile made with your browsing habits (for example, visited pages). If you consent to its installation, click on 'Accept Cookies', or you can also set your preferences by pressing 'Cookie settings'. More information in our 'Cookies Policy'.

Settings Allow cookies and continue